Abrambureala :)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Abrambureala :)

Motto-ul nostru: Variety is the key!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Muzica veche

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Muzica veche Empty
MesajSubiect: Muzica veche   Muzica veche I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 7:47 pm

Probabil suntem cativa care inca ascultam muzica anilor '60-'90. Unii considera ca aceste melodii vechi s-au demodat, ca nu mai au niciun rost pe lumea asta... Nu ma refer neaparat la muzica din copilaria noastra, ci poate si la muzica de dinaintea noastra... Am deschis acest topic in scopul ca putem discuta liber despre diferite genuri de muzica din acele timpuri. Evident, nu putem vorbi despre ele ca si cum le-am fi prins cat "erau calde". Sper doar ca nu sunt singura careia sa-i placa spre exemplu Elvis Presley, Belinda Carlisle si altii...
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Svea
Pot sa postez!
Pot sa postez!
Svea


Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 07/03/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

Muzica veche Empty
MesajSubiect: Re: Muzica veche   Muzica veche I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 10:53 pm

Nu poti sa vorbesti despre muzica veche daca tu te referi la ea ca fiind situata intre anii 60 si 90. Muzica veche de tot e aia din anii 30. Aia din anii 60 si 70 e mai putin veche. Anii 80 si 90 sunt si mai putin vechi etc. Adica, e mult prea mare perioada de timp la care ai facut tu referire.
Nu imi place muzica prea veche, gen anii 60. Dar ador muzica anilor 90 dar numai a formatiilor care mai canta si astazi (precum mult iubitii mei Massive Attack).
Sus In jos
http://www.last.fm/user/letter_to_dana
Andre
Moderator
Moderator
Andre


Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 02/03/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe campul inverzit , culcata pe iarba *pe* cu Hugh

Muzica veche Empty
MesajSubiect: Re: Muzica veche   Muzica veche I_icon_minitimeLun Mar 09, 2009 4:07 pm

De cand am vazut filmu' "Beyond The Sea" in care unu' dintre actorii mei preferati a jucat rolul legendarului Bobby Darin am mai inceput sa ascult si eu muzica de prin anii '30 , '40 , '50 si '60.

Imi plac artistii Bobby Darin , Dean Martin , Elvis Pesley si Frank Sinatra .
Sus In jos
Lucette
Pot sa postez!
Pot sa postez!
Lucette


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 28
Localizare : la mare...NOT

Muzica veche Empty
MesajSubiect: Re: Muzica veche   Muzica veche I_icon_minitimeMar Iul 07, 2009 8:43 pm

sunt niste piese vechi de cazi pe spate. mie-mi palc alea disco \Very Happy/
Sus In jos
Continut sponsorizat





Muzica veche Empty
MesajSubiect: Re: Muzica veche   Muzica veche I_icon_minitime

Sus In jos
 
Muzica veche
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce gen de muzica asculti?
» Muzica rock
» Muzica Jazz
» Muzica folk
» Muzică clasică

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Abrambureala :) :: Abrambureala :P :: Muzica-
Mergi direct la: