Abrambureala :)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Abrambureala :)

Motto-ul nostru: Variety is the key!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blog - Catherine

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMier Mar 04, 2009 7:23 pm

Doar de inceput.

Citat :
Soarele îşi trimite delicat razele pe pământ, special pentru a avea cu cine să mă joc. Delicat. Jucăuş. Copilăresc. Totul pare a fi un joc în mintea mea. Prima atingere cu Raiul. Privesc spre cer. Cerul îşi trimite solii pe pământ pentru a ne învăşui în Măreţia Sa. Visăm amândoi la...vară... Deşi abia iarna e pe sfârşite, amândurora ne zboară gândul tocmai în toiul verii: soare, căldură, bronz, râu... Să fugim amândoi pe iarba moale şi uscată, aruncându-ne păturile pe malul unui râu, să ne ghiduşim împreună, să ne sărutăm sub stropii de ploaie, să ne aruncăm în apa învolburată a râului, să râdem împreună, să cântăm la unison cu trilurile păsărilor, să facem plajă fără să ne pese de ceilalţi. Tu mă priveşti. Sunt îmbrăcată într-un simplu costum de baie. Afară e cald. Nu mă pricep prea bine la înotat. Îmi atingi finuţ fiecare părticică a corpului, începând cu picioarele. Ajungi până la buze. Începi să mi le mângâi fin. Apoi mi le săruţi delicat. Eu deschid ochii şi te privesc zâmbind. Fur un cub de gheaţă şi îl las să se topească pe pieptul tău. Începem să ne mângâiem. Să zâmbim. Brusc te trezeşti din nou. Mă priveşti atent. Port un palton şi dârdâi de frig. Eu te privesc, de asemenea, un palton gros ai pe tine. Razele sfinte pică delicat peste obrazul tău. Pari un înger. Lumina sfântă a soarelui se izbeşte de corpul tău, creându-ţi un contur divin. Ochii tăi verzi-căprui se aprind în lumina soarelui. Buzele tale par a fi două bucăţi delicate ale unui măr copt. Nu pot rezista tentaţiei şi încerc să mă înfrupt din ele. Mă strângi puternic în braţe. Ochii mei sclipitori revarsă câte o lacrimă pe obraji. Dar.. nu rezistă prea mult. Frigul puternic le îngheaţă pe amândouă. Doar inima ta mă mai încălzeşte acum. Să stau aşa de strâns ţinută la pieptul tău... pare a fi o binecuvântare într-un asemenea moment. Te iubesc...

Blog - Catherine Is_it_Heaven__by_WA_k
Ce caut aici? Nu stiu...
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Lucette
Pot sa postez!
Pot sa postez!
Lucette


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 28
Localizare : la mare...NOT

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMier Mar 04, 2009 9:16 pm

copil frumos si mai mare decat mine :*
Sus In jos
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeJoi Mar 05, 2009 10:34 pm

Noapte buna. Noapte buna.
Blog - Catherine Moon_by_S4cr4m3nt
Te iubesc.
Abia astept maine.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeSam Mar 07, 2009 10:04 am

Genial. Superb. Am picioarele frante. Capul imi vajaie in toate directiile.
Shaorma a fost delicioasa.
Am ajuns acasa la 4 dimineata. Am dormit pana la 10 fara 10 minute.
Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te ador!
Cine oare?


Papuca mea. Sunt dependenta de ciocolata Sad
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeDum Mar 08, 2009 7:37 pm

Cerul spumegă de furie. Norii l-au împânzit în complet. Frigul inghite oraşul. La fereastra mea, mii de stropi uriaşi de se izbesc de geam, transformându-se în lacrimi sărate care inghit praful de pe geamul meu. Cad, picaturi sălbatice, şi se izbesc de fereastra mea. Dintr-o fată, totul îngheaţă. Pufi delicaţi de nea, se transformă din nou în apă, iar la contactul cu fereastra mea izbucnesc în lacrimi sub formă de perle. Cerul îşi plânge durerea la fereastra mea, aruncând stropi ucigaşi de grindină. Lacrimile sale ating delicat, apoi brutal fereastra mea. Un singur strop mai rămâne în viaţă. Acesta stă, îmi zâmbeşte, îşi alungă teama. Îşi caută ceva de lucru. Îşi găseşte drumul pe care să-l parcurgă cu plăcere. Prietenii l-au părăsit. Fraţii săi, de asemenea. Ploaia s-a oprit. Norii încă mai sperie împrejurimile. E frig, dar o entitate călduroasă îşi face simţită prezenţa. Deodată, un val puternic de căldură se avântă asupra tuturor. Din spatele dealului răsar săbii strălucitoare ale puternicului soare. După câteva momente, singură, lacrima cerului ce şedea pe fereastra mea face cunoştinţă cu dragostea soarelui. S-au plăcut pe moment. Dar... era prea târziu. Acum toată splendoarea acelei perle lăcrimate a dispărut. Şi, o dată cu ea, şi entitatea minunată. Soarele s-a ascuns după deal, luând cu el magia de după furtună.





Azi a fost frig. Mi-e dor de... noi din ce in ce mai mult. Ma pierd in cuvinte, da. Nu-mi place asta. Dar... Te simt uneori atat de aproape, incat imi vine sa te cuprind intre brate si sa nu-ti mai dau drumul niciodata.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeSam Mar 14, 2009 9:49 am



Primavara mea incepe cu tineeeeee!
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeSam Mar 14, 2009 11:14 am

https://www.youtube.com/v/Y9E4ZnY257E

Citat :
Parfumul verdelui proaspăt se resimte... Ah... sunt pierdută într-o mare de delicii parfumate ale tinereţii vii. Nu ştiu unde umblu, ce caut, ce scop am, sau unde urmăresc să ajung. Nu ştiu nimic. Vreau să trec prin toate fără să gândesc măcar o clipă. Au trecut câteva zile bune de când absenţa ta a creat un mare spaţiu în inima mea. Constant, simt un mare dor pentru tine şi abia aştept, clipă de clipă, să te revăd. Primăvara e pe piciorul "sosirii". Pune un picior în prag, unul e pe dinafară. E indecisă. Încă gândurile ei indecise zboară peste tot în natură. Se transformă în mici fulgi de zăpadă, cercetând zona. E o lume ciudată, unde muzica bântuie neliniştită o dată cu primăvara nebună care îşi caută sălaşul. Fluierul delicat al frunzelor recent apărute răspândesc mugurii de fericire în zonă. Un copil necunoscut zâmbeşte, plânge, râde, fuge, simte, iubeşte, ascunde fericirea şi tot ce cuprinde aceasta în sufletul său. Se aruncă în braţele triste ale iernii. Îşi dezbracă mantia geroasă şi se aventurează spre fericira infinită. Un strop de magie e aruncat de pipeta uriaşă a cerului. Norii se strâng toţi laolaltă. Cântă şi ei de veselie, dansează pe muzica soarelui. Lumea-ntreagă pare îmbătată de o fericire. Norii îşi scurg fericirea în lacrimi pudrate de vânt. Zâmbetul soarelui varsă lacrimi de fericire. Plânsul cerului atinge sub semn divin întreaga natură. Unde a picat un strop delicat de ploaie, se vede cum un colţ dulce, viu al naturii renaşte. Verde, timid, îşi scoate chipul delicat de sub învelişul ciudat de pământ acoperit de zăpadă. Privesc pe geam. Plouă continuu. Ochii îmi sclipesc dintr-o dată. Mă arunc pe geam drept în mijlocul ploii. E o ploaie mult mai caldă decât cele din zilele trecute. Rodul fericirii mele, o lacrimă rătăcită pe obraz, supravieţuieşte, se contopeşte cu lacrimile cerului. Acum plâng şi eu. Toată natura este într-un complet proces de renaştere. Nimic nu se pierde, nimic nu se câştigă. Totul se transformă.
Blog - Catherine Spring_is_coming_by_WA_k

Primăvara este acel delicat moment când tot ce a fost superb în toamnă, acum renaşte. Să faci dragoste cu natura, şi să nu-i ierţi niciodată infidelitatea. Să te avânţi spre necunoscut, sperând la ceva mai bun decât la gerul de altădată. Să te arunci sub stropii proaspeţi de ploaie, ca şi cum cerul ar plânge de fericire şi tu o dată cu el.

Primăvara mea începe cu tine. Tu nu eşti încă aici. Primăvara mea mai are ceva puţin de aşteptat...


Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeDum Mar 15, 2009 10:01 pm

Si ce vreau azi? Azi vreau sa-ti spun cat de mult te iubesc.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMar Mar 17, 2009 8:13 pm

Cat urasc ca sunt atat stangace, cat si dreptace. Da,da. stiu, vechile experiente din copilarie. Problema e ca de mica la gradinita am fost invatata sa ma folosesc de ambele maini, pentru orice eventualitate. Intr-un fel mi-a prins bine. Acum, cat am mana dreapta in ghips (slava Domnului ca peste o saptamana o scot, se pare ca totusi mai am ceva oase dure in mine) ma voi chinui cu mana stanga. Nasol ca voi lipsi o saptamana intreaga de la antrenamentele de handball. Partea buna e ca... avand glezna luxata, zilnic ma aduce bunul meu vecin cu masina la scoala. Ieeeei.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Andre
Moderator
Moderator
Andre


Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 02/03/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe campul inverzit , culcata pe iarba *pe* cu Hugh

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMar Mar 17, 2009 8:21 pm

Cum de ai reusit sa te lovesti asa tare ? Sad
Sus In jos
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMar Mar 17, 2009 9:22 pm

Glezna, am calcat ieri pe-o minge.
Mana, azi, am stat in poarta si cand am primit 13 mingi la rand pe aceeasi mana, in acelasi loc.... adica la incheietura... cred ca se intelege, mai ales daca adaug ca 3 din ele erau de-a 12a si ca 4 au peste 70 de kg. Very Happy
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMier Mar 18, 2009 7:29 pm

Şi când credeam că totul s-a terminat, iată cum o iau iarăşi de la început. Acea privire uitată, speram eu să rămână, dar ... astăzi, ceva deosebit a sclipit în privirea noastră. Te-am privit în ochi. Pentru o fracţiune de mai puţin de o secundă, am trăit absolut toate amintirile petrecute împreună. Mi-am adus aminte fiecare cuvânt, atingere.... mi-am adus aminte fiecare moment petrecut alături de tine. Clipă de clipă mă feresc de fiecare posibilă întrevedere, mă feresc de fiecare atingere... mă feresc de tine. De ce? Ce scop am? Mă comport aiurea... nici nu mă mai recunosc. Cu puţin noroc, peste câţiva ani, probabil, vei găsi aceste pagini. E mult prea puţin probabil ca tu să le citeşti cât încă sunt calde. Nu îmi pare rău. Recitesc filele jurnalului şi parcă-mi vine să plâng. Sentimentele mele sunt supraîncărcate. Nu am absolut niciun motiv să-mi arunc speranţele într-o mare pierdută de vise. Dar... continui să sper la imposibil. Eşti un imposibil pentru mine, iar ochii tăi sunt scăparea mea. O secundă să te privesc în ochi, şi toată speranţa de a uita amăgirea pe care mi-o provoc de una singură dispare. Eşti ceva ce nu am mai întâlnit până acum. Ai un dar aparte. Ai darul de a mă face să simt pentru tine mai mult decât ar trebui, mai mult decât am simţit pentru oricine altcineva această ciudăţenie pe care alţii ar numi-o pre-iubire. Nu înţteleg cum anume un sentiment atât de puternic ar putea pătrunde în inima mea. Eu care credeam că după atâtea şi-atâtea inima mea s-ar putea întări suficient de mult cât să uit de toate sentimentele pozitive, de toată dragostea ce-o pot simţi pentru natură, oameni, animale... pentru tine. Nu îmi place să recunosc asta, dar ochii tăi sunt scăparea mea către lumea viselor. Vocea ta este atât de dulce încât nu mai aud nimic altceva. Te aud doar pe tine. Eşti centrul universului meu. Şi nici măcar nu ştiu când mi-am creat acest univers. Sau... poate că tu l-ai creat. Deşi sunt 100% convinsă că nu a fost intenţia ta să plantezi sentimente absurde în inima mea. Eşti mai presus decât ceilalţi.
Blog - Catherine Forever_Lost_by_bosniak
Urâţenia ta este ceea ce mă atrage cel mai mult la tine. Aspectul de tocilar, buzele uşor strâmbe, imperfecţiunile "siluetei" şi vocea absolut deloc senzuală, toate astea mă atrag tot mai mult la tine. Mă simt mai ciudată decât m-am simţit oricând. Şi tu eşti elementul principal. Tu eşti cauza schimbării mele. Mi-aduc aminte câtă energie zăcea în mine întotdeauna. Acum nici la orele de sport nu mai sunt aceeaşi văpaie, aceeaşi baterie nemuritoare. Am devenit un fel de robot ce execută orice comandă fără să dea vreodată vreun răspuns în semn de refuz. Fac totul exact aşa cum mi se cere. Dar... aproape tot timpul mă trezesc privindu-te cu o nuanţă de melancolie, tristeţe, dar de fiecare dată fiind emoţionată când te apropii de mine, când rosteşti chiar şi cel mai nesemnificativ cuvânt... Ar trebui să simţi şi tu cum îmi cresc tot mai mult bătăile inimii când privirea ta se intersectează cu a mea, sau când îmi adresezi o vorbă. Pueril, da. Mă comport ca o pre-adolescentină, visând la prima dragoste. Da. Stupid, aberant, aiurea. Şi nu îmi pare rău. E interesant să simt aceleaşi sentimente pentru tine. Dar în acelaşi timp e ciudat să mi se facă dor din ce în ce mai mult de tine. În orice clipă. În orice moment.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeMier Mar 18, 2009 9:58 pm

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.

Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc.



Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeDum Iun 21, 2009 6:31 pm

Oh, shit, chiar te iubesc. Da? Nu stiu.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeLun Iun 22, 2009 1:35 pm

Cred ca-mi iau ban pe celalalt forum.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Andre
Moderator
Moderator
Andre


Numarul mesajelor : 190
Data de inscriere : 02/03/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe campul inverzit , culcata pe iarba *pe* cu Hugh

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeLun Iun 22, 2009 3:23 pm

De ce? Sad
Sus In jos
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeLun Iun 22, 2009 3:37 pm

Pentru cele de-aseara. Embarassed
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeSam Iul 11, 2009 1:59 pm

Ce bine e acasa !!!
Ah, doamne, ce cacat de fiinta poate fi si G.
Ce "looser".
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Catherine
Moderator
Moderator
Catherine


Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 30

Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitimeSam Iul 25, 2009 3:35 pm

Toate-au luat-o razna de la caldura.
Sus In jos
http://bitter-dreamer.blogspot.com
Continut sponsorizat





Blog - Catherine Empty
MesajSubiect: Re: Blog - Catherine   Blog - Catherine I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blog - Catherine
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Blog - Andre
» Alte blog-uri
» Blog - Lucette
» Reguli pentru mentinerea unui blog

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Abrambureala :) :: Abrambureala :P :: Blogul meu-
Mergi direct la: